facebook
menu

Výroba sporákového kování a přenosných stolových sporáků.

kachlové sporáky, stolové sporáky, sporákové kování

Sporákové kování
Rámy a plotny
Prosklená ocelová dvířka
Teplovodní výměníky
Stolové sporáky
Nerezové grily

Kachlový sporák

Stavebnice pro šikovné ruce!

Chalupáři kutilové, ale i kutilové ostatní POZOR!

Nabízíme Vám fantastickou možnost postavit si s použitím našeho sporákového korpusu-vložky kachlový sporák, který neobyčejně doplní interiér Vaší chalupy, nebo rodinného domu a svými vynikajícími parametry a životností, vytvoří příjemné a stylové prostředí. Připravili jsme pro Vás výběr ze tři variant provedení sporákového tělesa - korpusu: Chalupář, Rustika, Salzburg (viz. snímky).


akce
Chalupář

akce
Rustika

akce
Salzburg

Pokud jste chalupáři kutilové, ale i ostatní kutilové, podívejte se na několik inspirací, jak z korpusu - vložky vytvořit krásný kachlový sporák.

Sporákové těleso-korpus je základním funkčním prvkem pro stavbu kachlového nebo jen obezděného sporáku. Jeho vynikající technické parametry jsou osvědčeny udělením certifikátu Strojírenským zkušebním ústavem v Brně, který oceňuje na výrobku mimo jiné, zejména kvalitu použitých materiálů zaručující svou robustností dlouholetou životnost a funkčnost.

Velmi cennou vlastností našeho sporákového tělesa je hlavně široká škála možných variant při stavbě. Každý kutil a nejen kutil, má možnost využít svých tvůrčích schopností a vytvořit podle vlastního návrhu a podmínek daných interiérem chalupy či domu sporák, který bude sloužit nejen k vytápění, ale umožní také přípravu vařených a pečených pokrmů. Vynikající vlastnost keramických obkladů, akumulovat tepelnou energii, umožňuje zejména v chalupách dlouhodobě temperovat vnitřní prostory a zabránit v zimním období promrzaní.

Rovněž relativně nízké provozní náklady na vytápění při současných cenách plynu a elektrické energie, nejsou zanedbatelnou kladnou vlastností kachlového sporáku. Při stavbě sporáku je nutné zachovat několik zásadních podmínek, aby byla zachována bezpečnost a zaručen kvalitní provoz. Vlastní korpus zaručuje vysokou bezpečnost a funkčnost provozu. Při jednodušším provedení, t.j. obezdění šamotovými cihlami, keramickým obkladem nebo prostým omítnutím apod., musí být dodržena síla stěn 2,5 -5,5 cm. Při stavbě náročnější technologií kachlovým obkladem, doporučujeme kutilům knihu nakladatelství Grada -"Kachlové a selské sporáky" autora V. Vlka.

Dobrá funkce sporáku je podmíněna dobrým komínovým "tahem", který musí minimálně dosahovat 15 Pa. Kouřový kanál o průřezu 250-300 cm2 může být pouze vyzděný, ale v případě stavby kobky nebo zápecí je vhodné použít ohebný kouřovod uložený do topného kanálu propojeného do komína. Při dodržení těchto zásad je náš sporákový korpus zárukou stálé spolehlivosti a bezpečnosti provozu. Rozhodně se vyplatí postavit sporák z našeho stavebnicového výrobku ve srovnání s jakýmikoli nespolehlivými a drahými amatérskými výtvory.

Nabízíme dále variantu sporákového korpusu bez pečící trouby o rozměru 57/60 cm. Tato varianta má pouze topeniště s varnou plotnou a je vhodná pro vytápění až dvou místností průchodem kouřovodu zdí, buď do šamotového či kachlového tělesa-radiátoru, nebo plechovým výměníkem vloženým do kouřovodu před zaústěním do komína. Nabízíme rovněž jednotlivé díly sporákového kování pro stavby klasických kachlových kamen a sporáků. Na zvláštní přání jsme schopni a ochotni jednotlivé díly upravit nebo na zakázku vyrobit exkluzivní díly podle vlastního návrhu nebo vzoru. Vyrábíme rovněž litinové prvky a dvířka pro kachlová kamna a sporáky.

ÚDAJE O BEZPEČNOSTNÍM OPATŘENÍ JSOU PŘÍLOHOU NÁVODU K OBSLUZE A ÚDRŽBĚ

Provozuschopná (stačí jen napojit na komín) samonosná ocelová kostra z nerezového plechu síly 1,5 mm , vyšamotována a se zabudovanými funkčními prvky. Nerezový plotnový rám široký 80 mm a silný 30 mm, včetně ocelové plotny síly 8 mm s roztažnými zářezy . Nerezová ochranná tyč na mosazných konzolách je ukončena mosaznými knoflíky . Po celé zadní straně je kouřový kanál, což má obrovskou výhodu, že vyústění kouřového hrdla průměru 120mm lze libovolně zhotovit (jak po celé zadní straně, tak v pravém či levém bočním okraji !).

Základ topných a popelníkových dvířek je ze silné litiny s keramickým těsněním. Plynule nastavitelný přívod primárního a sekundárního vzduchu v obou dvířkách. Čistící lamela je na přední straně pod pečíicí troubou, která má vyndávací dno a na zadní stěně pečící trouby je též čistící kus, což zaručuje snadnou údržbu - čištění. Příslušenstvím je pečící plech, popelník, trajfus - trojnožka, pohrabáč a přípojný vývod do komína.

Technické údaje:

Výkon
7,5 - 10 kW
Šířka
830,900, 100 mm
Výška korpusu
470 mm
Hloubka
600 mm


Optimální tah komína
15 Pa
Palivo
dřevo - hnědé uhlí
Průměr kouř. hrdla
120 mm
Hmotnost
140 kg


Inspirace pro všechny chalupáře kutily, ale i pro ostatní kutily.